г.Коростышев, Житомирская обл.

Каталог

Купити гранітний пам'ятник надгробок на цвинтарі у Коростишеві


Надгробки це нижня горизонтальна частина пам'ятника. Надгробні плити із граніту це прості та недорогі елементи пам'ятника. Надгробні плити використовуються для накриття квітника на могилі.

Фото Каталог: елітні надгробки із граніту на могилу.

Елітний надгробок на могилу №86-001
№86-001
Елітний надгробок на могилу №86-002
№86-002
Елітний надгробок на могилу №86-003
№86-003
Елітний надгробок на могилу №86-004
№86-004
Елітний надгробок на могилу №86-005
№86-005

Чим відрізняється пам'ятник від надгробка?

У нашій культурі терміни "пам'ятник" і "надгробок" часто використовуються як синоніми, особливо коли йдеться про меморіальні споруди на цвинтарі. Це з тим, що пам'ятники над могилами зазвичай виконують одночасно обидві функції: позначають місце поховання і увічнюють пам'ять померлого.

Пам'ятник та надгробок відрізняються за призначенням та формою:

  1. Пам'ятник - це загальна назва споруд на честь пам'яті про що або (людину, подію, компанії). Пам'ятники можуть бути різної форми та використовуватися не лише на цвинтарях, а також на міських вулицях та площах. Пам'ятниками позначаються кургани масового поховання та братні поховання.
  2. Надгробок – це пам'ятник на цвинтарі, що встановлюється безпосередньо над могилою. Воно може бути горизонтальним та вертикальним одночасно.
    • Вертикальна частина: стела, арка , обеліск, монумент, хрест , фігура, скульптура , колона ...;
    • Горизонтальна частина - надгробна плита різноманітної форми, тумба, підставка, основа, гранітний подіум.

    Коротко: надгробок – елемент оформлення місця поховання , а пам'ятник – ширше поняття, що включає будь-яку меморіальну споруду.

Меморіальна споруда — це архітектурна або скульптурна споруда, створена для увічнення пам'яті про людину, групу людей, подію або місце. Воно може бути виконане у різних формах: пам'ятники, меморіальні комплекси , обеліски, стели, каплиці , кенотафи тощо.

Культурні пам'ятки – це об'єкти, створені людиною, які мають історичну, мистецьку, наукову чи культурну цінність. Вони відображають досягнення суспільства та зберігаються для майбутніх поколінь. Є частиною національної та світової спадщини, їх охороняють закони та міжнародні конвенції.

Класифікація:

  1. Архітектурні пам'ятки - будинки, споруди (церкви, замки, палаци).
  2. Історичні пам'ятки – місця або об'єкти, пов'язані з важливими подіями (площі, фортеці, меморіали).
  3. Археологічні пам'ятки - залишки давніх цивілізацій (кургани, руїни).
  4. Художні пам'ятки – скульптури, картини, мозаїки.
  5. Етнографічні пам'ятки предмети побуту, національні костюми, інструменти.

Їх також називають: Об'єкти культурної спадщини, Історико-культурні цінності (Об'єкти історико-культурного значення), Пам'ятники історії та культури, Культурне та Національне надбання (в контексті особливо значущих об'єктів), Світова спадщина (Об'єкти всесвітньої спадщини) – якщо включені до списку ЮНЕСКО, Національні релікві. Ці терміни наголошують на значущості пам'яток для суспільства та необхідності їх збереження, акцентують увагу на цінності об'єктів в історичному, культурному та соціальному контексті.